Пора літніх грибів (22 липня)

22-го липня народний календар ушановує Панкрата, Панкратія. Цього дня часто бувають грозові дощі, зливи, та все ж багато людей, не зважаючи на це, прямують до лісу по чорниці.

Звичайно, за жнивними клопотами багатьом ніколи ходити у ліс у пошуках ягід, отже збиранням їх зайняті дідусі та бабусі з онуками. В нашім степовім краї чорниця – рідкість, а тому й приносять додому якусь дещицю тільки ті, кому поталанить. Зате в західних регіонах України, у Прикарпатті, зокрема, цих ягід вельми багато. І якщо трапляється нагода побувати в Івано-Франківську, то наші краяни везуть звідти багато цих ягід. Як вважають народні цілителі і офіційна медицина, чорниця відводить лихо від живота, лікує виразку шлунку, чистить кров, а також відновлює роботу печінки.

Так само корисне й листя з кущів. Ним лікують ревматизм і подагру. Якось я побував на жнивах у передгірних районах Івано-Франківщини й поцікавився, чому на полі немає питної води? Літній комбайнер сказав на це: а ми їмо багато чорниці, у спеку вона підтримує силу людини.

Чим далі від Панкратія, тим росяніші ранки. Від таких рос може загнивати не зібране в копиці сіно, а тому до Панкрата намагались звезти сіно з луків і скласти його в стіжки чи сховати у спеціальні приміщення. Усе частіше цієї пори в лісах та дібровах можна зустріти людей, адже з другої половини липня настає пора літніх грибів.

І ще одна прикмета: невздовзі після Панкратія починаються холодні вечори й ночі. То вже осінь нагадує про себе.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39