Сніп на тисячу кіп (21 липня)

21-го у народному обрядовому календарі – Прокопа-женця. Він багатий різними прикметами.

Одна з таких прикмет – спека. Вважається, що від Прокопа-женця починаються найспекотливіші дні. І якщо сьогодні цілий день пектиме сонце, то добра погода запанує на всі жнива. А щоб жнива були багатими, то, накосивши перший сніп серпом, жінки казали: “Стань мій сніп на тисячу кіп”. Цього дня наші мами й бабусі йшли на городи рвати кріп. Вважалось, що він дуже помічний від головного болю. У запашному відварі старші мили голови, а дітей купали у ваганах.

Казали, що зозуля кує тільки до Прокопа. Якщо ж після Прокопа почуєш голос птахи, то це вже погана прикмета. Але людям ніколи дослуховуватись зозулі. Вони в усепоглинаючій роботі в полі: збирають хліб. Отож і казали: “На Прокопа приготуй плечі для снопа”.

А ще сьогодні свято Казанської Божої Матері. Це вельми шанований поміж людей день, особливо там, де ікона з’явилась чудесним чином, чи де її список. З нагоди свята влаштовували ярмарки, базари. Вважається: хто на Казанську одружується, буде щасливим.

Нинішня пора багата росами. Хто ходив босим по росі, той був здоровий. росою, зібраною на Прокопа, лікували очі.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39