Хрисант погідний – рік дорідний

Я не знаю такого двору в нашому селі, щоб там не росли півники: темносині й жовті, а найбільше, звичайно, блакитних. Тільки сніги з двору, а півники вже витикають з холодної землі свої гострі списики. Особливо розкішні півники у дворі Марії Микитівни Ярошенко. Вона казала мені: оце дивись: якщо проклюнулись півники, вважай, що весна присіла на порозі хати. Тітонька Марія знала багато імен другого місяця весни. Я записав з її уст зокрема такі назви квітня: “краснець, або красень”, “той, що гонить сніги”, “лукавий”, тобто примхливий: то теплом огорне; то війне холодом. І все одно я люблю квітень за те, що він викликає птахів з вирію. Прилітають гуси, качки, лебеді. З особливою радістю зустрічаю лелек.

Ці великі птахи будують гнізда на хатах, клунях, буває, й на деревах. Мостять житло своє на багато років. Лелеки дуже швидко звикають до господарів хати, їх родичів, знайомих, які часто заходять у двір, запам’ятовують голоси. Пізно увечері почує лелека знайомий голос людини й озивається клекотом. Дівчина дуже раділа вперше побачивши лелеку літаючим. Це ознака того, що все літо вона ходитиме веселою. Але не доведи Господи, як побачить, що лелека сидить на гнізді, то сидіти їй ще довго в дівках. Чорногузи літають зимувати через півсвіту: в Африку та Індію. Вертають втомлені, худі, падають від легкого вітру.

На квітень припадає велике весняне свято – Благовіщення. Найчастіше у квітні буває і Великдень – Воскресіння Христове… Ну а сьогодні день Хрисанта. В народі кажуть про нього:”Як Хрисант погідний, то буде рік дорідний”.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39