Мальви цвітуть край вікна

Не уявляю сільського палісадника без мальви. Йдеш вулицею, а з-за тинів на тебе дивляться червоні, білі, рожеві, жовті квітки мальви. Ростуть вони і прямо на вулиці, за дворами… Високе  стебло, великі яскраві квіти зібрані у китицеподібні суцвіття.

Мальви – улюблені квіти наших селянок. Мало того, що квітка розкошує в палісаднику, заглядаючи у вікна хати, так ще й на городі. Варто з’явитись їй на межі, чи на стежці, жодна господиня не зрубає сапою цю квітку. Отож і стоять мальви купкою (а вони люблять гурти) і пишаються між картоплею, на баштані, в садку.

Багато їх росте у глинищах старих, на сухих місцях поблизу луків… Таку мальву називають собачою, дикою, польовою рожею. Вона обходиться без дощу по кілька місяців, хоча без вологи не така розкішна, як та, що поливають. Біля нашого міського будинку (не знаю, звідки взялись) розквітли кілька кущів мальви: один з них червоний, а решта – блідорожеві. Як вертаю з роботи, вони мене стрічають лагідним поглядом великих очей.

Любив я у дитинстві, люблю й зараз, як випадає нагода, лягти  поміж кущами рожі й спостерігати, як у небі пливуть легкі хмаринки. Прислухаюсь, і чую голоси літа: ось гуде волохатий джміль, важко перелітаючи з квітки на квітку, цвірінчать горобці, шукаючи поживу у густому спориші, заклекотів лелека на луках, неподалік сорока розповідає про останні новини в діброві.

Мальва – справді красива квітка, а тому з нею і порівнюють дівчину. Є навіть така приказка: «Рожа і в терні гожа», так само, як «Гарній дівці гарно й у ганчірці».

…Надворі розкошує липень. Квітнуть палісадники, і найпишніша серед усіх квітів – мальва – червона, як зоря на світанку, гарна, як дівчина, що стала на порі.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39