Сиди вдома – каже Тома (29 грудня)

29 грудня в народному календарі день святого Томи. Він прикметний лише тим, що це холодний день. Недарма казали: прийшов Тома – сиди вдома…

Справжні морози завжди щвидко набридають. Ще тільки грудень надворі, а я вже виглядаю весну, слідкую за прикметами: чи скоро тепло прийде. Але ніщо не свідчить про потепління. Вертаю увечері додому, а кіт мій згорнувся клубочком, накрив писок лапками і муркотить біля теплої батареї. А це ознака того, що мороз не зменшиться.

Та, може, котик довгенько гуляв надворі, добре змерз і тепер одігрівається в теплі. Однак пригадую, що зранку синичка пищала – знову ж таки на мороз. Раптом за вікном промайнула темна хмара – то ворони прилетіли і з таким криком, хоч вуха затуляй. Так вони кричать тільки на мороз.

Взагалі ж прикмети останніх днів грудня свідчать, що зима буде суворою, холодною. Наприклад, ніч на Спиридона Сонцеворота, а це 25-го грудня, була ясна. Звечора зійшов повний місяць і світив цілу ніч, аж до ранку. Весь день на Спиридона синіло небо, а це ознака стійкої холодної погоди.

Зранку до вікна мого прилетіла синичка, пострибала та й пурхнула на дерево. Пригадую: кілька днів тому я повісив на гілочку дерева шматок свіжого сала, яке приніс з ринку. Дивлюсь, а його вже й нема. Цікаво: щоб склювати стільки сала за два дні треба, щоб тут снідало щонайменше сто синиць, а до мене поживитись салом прилітають всього кілька пар синичок. Я несу новий шматочок, прив’язую на нитці і повертаюсь до кімнати. Аж чую на дереві обізвалась сорока.

Так ось хто обідає біля синиччиного столу!

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39