Буде тепло до півгрудня

Як тільки листопад дихне крутим холодом і в повітрі закружляють білі сніжинки, так і знайте: прийшов Михайло, і зима сідає на покуть. День святого Архистратига Михайла – шанівне свято. У народній уяві цей святий є мужній лицар, який перемагає усі темні сили на землі. Де б не заховався нечистий, Михайло знайде його і покарає.

На Михайла всі мисливці з нашого та й сусідніх сіл гуртувалися, йшли до лісу, аби там пошанувати свого покровителя. Розпалювали вогнище, і в теплому затишку згадували найцікавіші випадки, що стались з ними на полюванні. Багато розповідей було й про Михайла. В усіх оповіданнях Михайло змальовується лицарем, суддею, оборонцем і покровителем мисливців на полюванні.

Колись, було, на Михайла мисливці ставили свічку своєму зверхнику. Є ще одна добра традиція: в останню перед Михайлом суботу жінки несуть до церкви чотири калачі і відправляють службу по небіжчиках. Три калачі віддають служителям храму, а один несуть додому, розламують і пригощають всю родину. З давніх часів українці вважають Архистратига Михайла за патрона столиці України. Стародавній герб Києва оздоблений образом Михайла з мечем.

На Михайла примічають: якщо відлига, не жди санного шляху аж до Миколи, до дев’ятнадцятого грудня; іній – на великі сніги. Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло до півгрудня.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39