Тішся теплом (28 травня)

28-го травня вшановують Пархома-теплогрія. А люди кажуть про цей день так: “Прийшов Пархом – тішся теплом”. Коли на пархома повертаються перелітні кажани, то холодів уже не буде. Примічають і таке: якщо увечері на Пархома кажани літають густо, завтра буде гарна і тепла погода. до речі, травень дуже часто буває не просто теплим, а надто жарким. Як, наприклад, у 2003 році. Про цей травень казали: “Як сухий май, гроші на хліб дбай”. То був неврожайний рік. Узимку лежали глибокі сніги, але раптом пішли рясні дощі, а потім замерзло. Посіви озимих опинились під товстим покровом криги. Вона довго не танула і хліб задихнувся. Весною посіяли ярі, але вони не витримали травневої спеки. Дощі тоді все ж пішли, але ярі не встигли піднятись над рясними бур’янами, які густо посіялись по ярині.

Та повернемось до Теплогрія. В такі роки, як 2003-й, на Пархома вже купаються в ставках, озерах, на річках. Пригадую, ми, хлоп’ята, в дитинстві розпочинали сезон купання дуже рано. Мами з ранку й до пізнього вечора на роботі в колгоспі, а ми цілими днями віддані самі собі. Отож і йшли на річку, до лугових озерець і купались досхочу, точніше сказати, до посиніння. Може, це й на краще. Загартувались у холодній весняній воді, навчились плавати так, що вже ніяка сила не потягне нас на дно. Багато хлопців з нашого села пішли на службу до Військово-морського флоту, плавали на кораблях по всьому світу.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39