Жайвір снує срібні нитки (27 травня)

За народним прогностиком сьогодні – Ісидора. Примічають: коли день теплий, той літо буде теплим.

Сьогодні куди не глянь – скрізь усе цвіте пишним квітом: калина, біла акація, глід, троянди, шипшина. Кожне квітуче дерево, кущ, травиця мають свій колір і свій запах. Але такого густого, такого ніжного запаху як у шипшини, мені здається, не має жодна рослина. Аромат шипшини почуєш здалеку, а особливо тоді, коил збирається на вітер чи дощ. На Ісидора все довкілля сповнене якоїсь особливої лагідності, ніжності, привабливості. Все нагадує: скоро літо. З неба ллються потоки ярого сонця. У блакитній височині жайвір снує срібні нитки своєї пісні. Голос пташини тремтить, переливається. З густої трави озивається перепілка. Це вже літо. Скоро воно принесе з собою нові кольори, а найбільше рожевого, червоного, жовтого. Ось-ось заквітнуть маки на луках, у полі, на городах вибухне густо-червоно півонія, а там уже почнуть рум’яніти вишні та черешні, суниці та полуниці.

Незабаром зацвіте й липа. І тоді, як писав поет, на зелене блюдечко землі поллються солодкі потоки меду. Вийдеш цієї пори на город, заплющиш очі й чуєш, як ростуть огірки, картопля, як довшає огудиння гарбузів, кавунів та динь. Пахне земля весняним квітом, гудуть бджоли. Так, ніби ти на пасіці. Одне слово, світ сьогодні до захмеління прекрасний. Він розбуджує в душі людини доброту, щирість, любов.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39