Зоряна ніч – на сухе літо (13 травня)

13-го травня день Якова. Худоба в цей час уже на випасі, але кажуть: “На Якова – трава ніякова”. Але так буває не завжди…

Варто перебрести річку Кривець, що більше нагадує струмок, і ти вже на луках. А тут розкошують густі трави, хитають голівками різні квіти. Сюди ми й приганяли корів на пашу. А щоб менше клопотів було з худобою, ми зводили її до купи й пасли по черзі. Поки одні доглядають корів, інші розважаються. Озера тут густо поросли бережиною, осокою, очеретом, довкруг них різні кущі, великі й малі. Тут водиться багато різної дичини.

Отож ловимо рибу, шукаємо гнізда качок. Птахи селяться в густих очеретах і в лознякові, в густій траві неподалік озер. Або й у гілках зрубаного верболозу. Качка залазить аж у середину хмизу, вигортає ямку і в ній несеться. До речі, качка може оселитися і в гнізді ворони. Вижене господарку з оселі, і сама порядкує в ній. А дуже часто ворони покидають старі гнізда, тож качки селяться в них. Як тільки вилупляться пташенята, качка бере їх або під крила, або у дзьоба і зносить додолу. А потім веде до води.

Знаходили ми гнізда соловейка, трясогузки, ластівки, щурків, але не чіпали їх, бо цих пташок не можна кривдити. Трясогузку ми називали пастухом, вона ходить за коровами, хвостиком киває, одне слово – пасе худобу.

В цей час річкові долини дуже гарні. Вони поросли травою, квітами, одягаються в зелень діброви, гаї. Так що і на Якова вже багато паші. Примічають: коли на Якова теплий вечір і зоряна ніч, то це на сухе літо.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39