На травневого Луки (5 травня)

5-го травня – свято Луки.

Цього дня всі, хто має городи і дачі, садять цибулю. Хто робить це саме сьогодні, завжди має гарний урожай. Свідчу на цім, бо завжди, коли садимо цибулю на Луки, одержуємо гарний набуток восени.

День на Луки дуже часто по-святковому сонячний, гарний. Цвітуть садки, у лісі квіткова повінь. І на луках весняне буйнотрав’я. Отож, посадивши цибулю, виходимо на роздолля, щоб нарвати квітів, помилуватись природою, відпочити душею. А вертаємо додому з тих походів засмаглими під вітрами та сонцем, запахченими ароматами молодої весни.

Крім весняного Луки є ще й осінній. Він припадає на останній день жовтня. РІзниця між цими днями засвідчена багатьма прислів’ями та приказками. Про весняного Луку мовиться: “Сьогодні в нас Луки – ані хліба, ані муки” або ще таке: “Багач, що не має на Луки ні хліба, ні муки”. А про іншого Луку кажуть: “Прийшов другий Лука – з’явився хліб і мука”. Інколи на весняного Луки буває прохолодно. Це ознака того, що наприкінці місяця буде тепло. І ще таке: прилетіли ластівки – поспішай закінчувати сівбу.

В нашому селі, на хуторі жив дядько по імені Лука. Дуже розумний був чоловік, знав силу силенну прикмет. Казав: “Буває май – під кущем рай, а буває май – коневі сіна дай, а сам на піч утікай”.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39