Перші приморозки (4 вересня)

Сьогодні за народним прогностиком Боголіпа. День прикметний тим, що від Боголіпа можуть з’явитись приморозки, які сприяють павутинольоту.

Хто міг подумати. Увечері було тепло, вночі золотою порошею світився по-літньому Чумацкий шлях у небі, а на ранок виходжу за поріг, а спориш у дворі сивий від заморозку. Але, слава Богові, на городі все благополучно, ані помідори, ані перець не ушкоджені. Отже, приморозок невеликий, можливо близько нуля градусів. Тільки зійшло сонце і сивина стала росою та й зникла з трави. А серединою дня пораюсь на городі й помічаю, як на дерева у садку, на плечі мені, на картоплю сідає павутиння. Воно пливе у ясині вересневого чистого неба. Подме вітрець з недалекого поля і легкі білі ниточки раптом міняють напрям, чіпляються за гілки дерев, ніби прилипаючи до них.

Матінка, що перебирає картоплю, зауважує: якщо павутиння липне ддо рослин, то це на тепло. Отже, перелітна птаха ще затримається в нас. А з двору й справді чути ласкавий щебіт старих ластівок, а на телефонному дроті, мов разок намиста, всілись молоді ластів’ята, безтурботно цвірінчать про своє.

Існує ще одна прикмета, що пов’язана з павутинням. Якщо цієї пори його мало, то осінь буде сухою. А чим сухіший і тепліший вересень, тим пізніше прийде зима. І ще нагадаю: у вересні часто бувають грози. Гримить та блискає так, як буває горобиної ночі. За народною прикметою, грім у вересні на теплу й довгу осінь.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39