Перша пречиста (28 серпня)

Сьогодні – Успіння Пресвятої Богородиці, а ще – Перша Пречиста.

Як свідчить легенда, після розп’яття Ісуса Мати Божа ще довго жила на цьому світі. Зцілювала хворих, допомагала бідним. Але одного разу до неї з’явився архангел Гавриїл і сповістив, що прийшов і її час. Зібрала Апостолів прощатись. Не прийшов тільки Хома, бо саме в далекій дорозі був. Стали довкруг Матінки Божої, свічки запалили. І ось кімнату залило величне світіння, в якому свічки були непомітними. Всі побачили Христа, якому Мати й віддала душу.

З тих пір Мати Божа вважається заступницею для грішників. Хто звернеться до неї зі щирим покаянням, усім допоможе.

Перша Пречиста – це ще й прощання з літом. До цього дня селянин мав відсіятись, зібрати в садках яблука та груші, що все дозріли. Про це складено таку примовку – Пречиста по груші ходила, Пречиста мішок загубила. А Спас ішов, мішок знайшов. – Спасику-батьку, оддай мені мішочок, не буду ходити у твій садочок.

Не забудьте: Перша Пречиста – це ще й день поминання бабусь і матерів. Цього дня годиться піти на рідні могили, постелити рушники і влаштувати поминальний обід для прочан.

На Пречисту освячують зерно чи колоски нового врожаю, овочі, фрукти, цілющі трави. Бджолярі качають соняшниковий мед, господарки солять огірки. Як застерігають народні знахарі, в Успення не ходіть босими і не давайте робити цього дітям, бо всі хвороби липнуть до ніг.

У тихій зажурі спливає свято Успіння, поступитись завтрашньому празникові, присвяченому Ісусові Христу – Третьому Спасу, який називають хлібним, горіховим, Спасом на полотні.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39