Що не година – нова картина (27 серпня)

Сьогоні, 27-го серпня, стрічайте Михея-тиховія. Якщо надворі вітер, буря, увесь вересень буде непогідним.

Цієїпори, на межі літа й осені, трапляються такі дні, коли не скажеш – красне літечко наприкінці. Надворі тихо та гожо, небо як заметене: чисте і високе, а спека – ніби надворі липень. Але варто вдихнути глибше, і вловиш густий аромат розімлілого буркуну, деревію, материнки і зрозумієш: літечко вже вертає з ярмарку. Та й про сьогоднішнього іменинника Михея люди кажуть, що він з бабиним літом бурею-вітром перегукується.

За силою вітру сьогодні судять про наступну погоду. Тихий вітер – до ясної осені, буря – на сльотавий вересень. Знаючі люди в нашому селі научали мене: якщо журавлі на Михея вирушать в теплі краї, то в середині жовтня чекай морозів. Та коли журавлики ще гуляють на луках, пишуть кола у небі, зима прийде пізніше. А ще про Михея кажуть, що він закінчує Успенський піст, назустріч осінньому м’ясоїду назустріч іде.

Справді, вже завершується Спасівка – двотижневий піст, що припадає на кінець літа. Цей піст, як ви знаєте, не зрівняти з іншими, скажімо, петровим постом. Люди їдять ситніше, бо цієї пори багато зелені, овочів і фруктів. Недарма ж мовиться: “Спасівка – ластівка, а Петрівка – голодівка”.

А на полях цієї пори – що не година, то нова картина. Селяни закінчують жнива, і там, де ще вчора колосився хліб, сьогодні вже чорніє рілля. Мине ще кілька днів, і на окремих полях з’явиться молода озимина.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39