Лаврентій очі лікує (23 серпня)

Сьогодні за народним календарем Лаврентія. Народні прогностики спостерігають за погодою: якщо день видасться тихим, то й осінь буде спокійна, лагідна.

В дитинстві, бувало, як жену корову до череди, стрічаю діда Заливаху. У старого в руках полотняна торбина, бовт, а за плечима ятір.

– Добре, що я тебе стрів, – каже Дмитро. – Підемо сьогодні порибалимо в Бушлиновім озерці. А корову баба моя займе.

Наші луки за селом – у блюдечках озер. Глибокі весною, вони до кінця літа стають мілкими, отож для таких ловців, як ми з дідусем, є добра нагода спробувати щастя. А день стоїть такий, що співати хочеться. Вода в озерці тиха, замріяна. Хороший сьогодні Лаврентій, – каже Заливаха. – Отака й осінь буде, і зима не курітиме завірюхою.

Рибалка нам удалась. Дід ставив ятір, а я ходив по мулькому дні озеречка, раз по раз занурюючи у воду бовта. З берега дід керував моїми діями, а потім і сам заліз у воду. Удвох ми так сколотили її, що на поверхню стали спливати щупачки, окуні, інша риба. Сонце стояло ще високо, а дідова торба вже ворушилась від улову. Та ось збоку села з’явилась хмарка, посіяла дощику. А дідові радість: якщо цього дня тихо і дощить, то осінь і зима добре житимуть. Якщо ж велика спека, а такі дні трапляються і в серпні, дощитиметься всю осінь, і буде тепло.

До речі, нещодавно знаючі люди сказали мені, що вся нинішня осінь, аж до початку грудня, буде теплою. Утім, не будемо поспішати з прогнозом, Почекаємо, що то буде сьогодні. А я тим часом нагадаю: сьогодні треба пошанувати Лаврентія: він вважається цілителем очних хвороб.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39