Калинник, Калинів день (11 серпня)

Зараз настає така пора, коли щоранку землю встеляють густі тумани, а трпви вкриваються рясними росами, дуже холодними. А на Калинника може статись, що й заморозок придавить поле та город. Люди називають такі тумани мороком. Отож перед Калиновим днем селянин молиться, просячи Всевишнього: “Пронеси, Господи, Калинника мороком, тільки не морозом”.

Примічали: якщо на Калинів день морозу не буде, то обмине він селянина і 5-го вересня, бо саме цього дня на початку осені теж часто бувають приморозки до п’яти градусів. Холод пошкодить помідори, перець, іншу теплолюбну городину так, що вона почорніє. А після цього тепла погода може стояти аж до глибокої осені.

А втім, літо ще не здає своїх позицій. Дні стоять ніби в добрі скупані. Але селянинові ніколи милуватись тією красою, бо у нього три роботи: косити, орати, сіяти. Як у серпні дбаємо, так узимку маємо, – каже народна мудрість. Хто в серпні рибку ловив, той урожай загубив.

Дуже часто серпень багатий грозами. Інколи вони завдають і шкоди. Так, від удару блискавки на підстанції Олексіївка Павлоградського району згорів трансформатор, що подавав струм на водогін каналу Дніпро-Донбас. Тим часом у Дніпропетровську горів храм святого Володимира, який будується на проспекті Петровського. Та в цьому випадку гроза не винна. Як з’ясувалось, будова спалахнула внаслідок порушення правил пожежної безпеки.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39