Думайте з любов’ю (9 серпня)

Сьогодні у народному прогностику кілька празників: Пантелеймона Паликопа, або ще Палія, і Миколи-капусника. Перший з них порядкує біля хліба, а другий – біля городини.

…Мало не вся причілкова стіна у хаті баби Харитини завішана іконами. Цього дня бабуся запалює свічку перед образом Пантелеймона і молиться йому, просить уберегти від пожежі хату, полукіпок жита на городі. Багато людей у селі вірять, що хто не шанує святого Палія, тому він урожай спалить. пантелеймона вважають оборонцем добрих людей від вогню. Під час грози навколо хати тричі обносять ікону святого.

А Микола-капусник, як ви розумієте, опікується тим овочем, без якого не обходяться в жодній сільській та міській оселях – капустою. Вважається, що цього дня капуста в головки завивається. Капуста дуже любить воду, вона п’є її, кажуть, мов кінь. На початку серпня капуста гарно пов’язалась, головки її великі, тугі і соковиті. Станеш різати її на борщ, або в салат, і вона бризкає зеленавим соком.

А ще сьогоднішній день прикметний тим, що багато людей збирають цілющі трави та квіти. Найперше – чебрець. Він цвіте з травня і аж ло осені. У нас, на Дніпропетровщині, поширений український чебрець. Він блідорожевого кольору, росте на сухих схилах, у листяних та мішаних лісах. Чебрець дуже часто згадується в народній медицині, знахарки готують з нього та інших квітів чари. Збираючи лікарські трави, необхідно думати з любов’ю про ближніх своїх, згадувати про здоров’я.

Відповісти


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/otokar/web/otokar.com.ua/public_html/wp-content/themes/toonewsy/comments.php on line 39